About me

Welcome, welcome! (čti hlasem Effie Trinket)
Vítejte na blogu That Reader's Corner! Ať už vás sem zavedla náhoda nebo osud, doufám, že si čas strávený prokrastinací v mém malém (ne)knižním koutku patřičně užijete.
Pokud jste milovník knížek, všeuměl, nadšenec do seriálů a nebo hledáte jen útulné místo, kde zabít čas, jsem si jistá, že se u mne budete cítit jako doma. TRC je místo, kde (jak doufám) naleznete rady ne jen k tomu, co číst a sledovat, ale i pobavení a inspiraci k tvoření - v kuchyni i mimo ni!
Objevují se zde především recenze na přečtené knihy, nechybí zde však ani vlastní tvorba v podobě série Příběhy z druhé ruky, vyprávějící příběhy oblečení ze second-handu. Najdete zde také překlad třetího dílu ze série Prvních 100 s názvem Návrat domů, který jsem se rozhodla překládat proto, že jsem si předešlé dva díly zamilovala a zpráva o tom, že další už se překladu v knihkupectvích nedočkají mi zlomila srdce. To byl důvod, proč jsem vše vzala do svých rukou a začala s překladem osobně - mám to alespoň z první ruky.
Kromě knižních článků zde ale naleznete i doporučení na seriály, které jsou pro mne nedílnou součástí každodenního života. Sem tam pro vás taky něco uvařím či upeču nebo si vyliji srdíčko a v neposlední řadě vám ukážu tipy a triky na dárky ve stylu DIY - a pokud vás zaujmou, nikomu neřeknu, když si finální produkt necháte pro sebe.
Můj blog spolupracuje především s nakladatelstvími, vydavatelstvími, e-shopy a prodejnami knih. Mezi ně se řadí knihy Omega, knihy Dobrovský, Megaknihy a nejnovější Our Love Challenges. Za spoluprácemi se nehodím, i tak jsem ale za každou současnou či novou neuvěřitelně vděčná a snažím se vše okolo nich dělat naplno, abych se za vše patřičně odvděčila se vší parádou.
Poslední, ale nedílnou součástí spolupráce na blogu, je pomoc mé milované Dede z blogu Oh my dog (možná znáte z Ježkovy-voči nebo Adelicious DogBlog), bez které by blog neměl dnešní podobu, naučila mě totiž hodně o designu, pomáhá mi s kódováním a podobně, takže jí vážně patří veliké díky.
S blogováním pod tímto názvem jsem začala v září roku 2015. Je až ironické, že se blog jmenuje čtenářský koutek, což je něco, co jsem v pokoji nikdy neměla - ale za to vždycky hrozně chtěla. Předtím jsem několik měsíců pracovala (s občasnou finanční odměnou, ale ne pravidelnou) pro internetový magazín Reset, kde jsem se cvičila v písemném projevu. Jinak mě psaní baví už od druhého stupně základní školy, kdy jsem se začala zapojovat i do literárních soutěží, což mi zůstalo až do střední školy. Teď na vysoké to na chvíli opadlo, ale letošním rokem se opět chystám do nějaké přispět svou troškou do mlýna. 
Ve psaní mne hodně motivují knížky, které čtu a věci, které denně dělám. Proto mi v konceptech leží už přes 50 námětů na článek, protože moje inspirace a nápaditost nezná mezí. Největší motivací pro to, pokračovat s blogem, i když mám zrovna spisovatelský blok, jsou komentáře a číslíčka v podobě pravidelných čtenářů. Vím totiž, že by někomu mé psaní mohlo chybět.
Psaní a čtení jde se mnou ruku v ruce, protože jsem při společném čtení na prvním stupni vždycky byla ta, co četla o pár stran před ostatními. Největší nárůst lásky ke čtení přišel v době přípravy četby k maturitě na střední škole - vystudovala jsem obor Gastronomie
Mojí lásku ke knihám a knižním světům nejvíce pohání láska k Harry Potterovi, který má pro mne velké, velmi osobní, citové pouto. Fáze zamilovanosti se dělí do 2 etap - po rozvodu rodičů a po rozchodu s prvním přítelem.
Blog jsem původně založila jako něco mezi mým čtenářským deníkem a deníčkem obecně. Nyní s jistotou a láskou prohlašuji, že píšu nejen pro sebe, ale pro lidi, které můj blog zaujal a baví je se na něj vracet. 
Mezi mé další lásky, kromě knih, psaní a seriálů/filmů, patří kočky, vaření a pečení, DIY projekty, divadlo, zpěv, tanec a zkoušení nových věcí. Ráda bych taky více cestovala a naučila se, kromě angličtiny, ještě nějaký světový jazyk, cokoliv, jen ne němčinu.
Jsem členka hudebně-dramatického souboru Loď Bláznů z Ústí nad Labem, odkud pocházím a kde žiju od narození. Už dva roky mám přítele, Mika, kterého miluju nadevše. Momentálně studuji na UJEPu obor Sociální pedagogika. Miluji dopisování a mrzí mě, jak se vytratilo z dnešní doby. Jsem shopaholic na Aliexpressu.
Nerada píšu sama o sobě jaká jsem, protože nikdy neumím zhodnotit své silné a slabé stránky. Nechala jsem proto několik přátel, blízkých i vzdálených, aby o mne napsali pár slov:

"Snílek. Ačkoli je Marťa velmi sečteným člověkem různorodých žánrů, nebojí se aplikovat svůj kreativní pohled na svět. Není tedy člověkem samotářem, který za celý den nevyleze z postele od knihy či notebooku. Má za sebou plno pěkných i pár zajímavě trpkých zkušeností od vztahů až po školní delirium. Nehledě na její ráznou povahu (autorita), takových dobrosrdečných a selským rozumem oplývajících lidí mnoho není." - Fish

"Martinka - všestranný člověk. Milovnice knih, kvalitních seriálu, hudby, ale HLAVNĚ milovnice kočiček! Marťa v mém životě hraje velikou roli. Ačkoli se nevidíme a nejsme tak v kontaktu jako tomu bylo kdysi, tak je mezi námi stejný vztah jako býval. Je to takový typ člověka, kterého vidíte po roce a víte, že se nic od těch dob nezměnilo. Vnesla mi do života mnoho zásadních okamžiků - seznámila mě s láskou mého života. Je tomu už 7 let a stále to trvá. Také máme kočky z jednoho vrhu - ona má samozřejmě hodného kocourka a já démonickou kočku. Jsou to sourozenci, ale jsou odlišní. To mi nějak připomíná nás - odlišné osoby, každá na jiném místě, ale přesto mají společnou krev. 
Tam kde je Marťa je také slyšet hlasitá konverzace doprovázena hlasitým smíchem. Je to prostě skvělý člověk s velkým srdcem." - Zu


"Co bych o Martě řekla? Začalo to tady, přes blogy. Marťa se rozhodla mi napsat a podpořit mě a vzniklo z toho kamarádství, které už druhým rokem přetrvává; před pár týdny jsme se konečně poznaly i osobně. Marťa je typ člověka, který vám na rovinu řekne vždycky to, co si myslí, což je v dnešní době (pro mě více než vítaná) rarita. Nechodí kolem horké kaše, vyslechne a snaží se najít racionální řešení. Nikdy se nestalo, že by mě zklamala, vytočila, urazila nebo řekla něco, co by se mě dotklo. Marťa je pohodová, veselá a přátelská holka, která mi vždycky dovede zlepšit náladu. Máme hromadu společných zájmů, které hodně posilují naše přátelství - od pinterest nápadů přes Harryho Pottera až po seriály - mimochodem, nikdo nedoporučuje lepší seriály, než ona!" - Dede


"She is one of the kindest people I know, smart with sarcastic sense of humor, stubborn as hell sometimes. She is willing to do anything for the people she loves, she adores peace and quiet, bookworm of course, she is cozy as a cat. She likes warmth and kindness but she is indeed like a cat when someone pets her, the iron is bent. and she actually does have a great sense in style in fashion."
Chrisie, Řecko

To myslím, že stačí (hlavně proto, že to jsou prakticky všichni, co byly ochotný mou prosbu o napsání vyslyšet). Doufám, že si z toho dokážete udělat obrázek o tom, jaká asi jsem. A pokud ne a chcete o mě víc, můžete mě třeba sledovat na Instagramu, kde skoro denně přidávám nějaké fotky z mého života. A pokud ještě nejste fanoušky mé Facebookové stránky, můžete to napravit tady a nebo odebírat blog a přidat se mezi mé pravidelné čtenáře - tak už vám žádný článek neunikne! Pokud mne chcete kontaktovat přímo, piště na e-mail KrausovaM@centrum.cz

Takže vás ještě jednou vítám u mě ve čtenářském koutku a chovejte se tu jako doma! Teď už asi jen dodám Mi casa su casa (ne, nemluvim španělsky). - Mau

Žádné komentáře:

Okomentovat